Rodinný dom LUNA

Obytné miestnosti: 
4
Úžitková plocha: 
132,94 m2
Terasa: 
40,20 m2
Zastavaná plocha: 
204,40 m2 (vrátane terasy)
Dĺžka výstavby: 
6 mesiacov
Odhadované mesačné náklady: 
120 €
Kompletný stavebný inžiniering: 
stavebné povolenie
Mám záujem o projekt >
Realizácia domu na kľúč štandard: 

Rodinný dom Luna je vhodný pre 4-5 člennú rodinu. Má priestrannú dennú zónu, ktorú tvorí obývacia izba s krbom a kuchyňa. Z obývacej izby je priamy vstup na terasu. Nad kuchyňou je plánovaná oddychová zóna, takzvaná palanda. Nočnú časť domu tvorí spálňa rodičov a dve detské izby. Spálňa rodičov má vlastnú kúpeľňu. Dve samostatné detské izby sú presvetlené a priestranné. Kúpeľňa a toaleta sú situované v dennej časti domu. Technická miestnosť je praktickou súčasťou domu. Samozrejmosťou je prístrešok na auto.

Dom je postavený na železobetónových základoch. Základová doska je zložená z dvoch DT tvárnic a 150 mm železobetónovej platne. Samozrejmosťou v základovej doske je kanalizácia a prípojka vody. Doska bude zaizolovaná protiradónovou izoláciou a tepelnou izoláciou XPS200mm. Obvodové múry budú z tehly ( Porotherm ) hrúbky 250mm, ukončené  železobetónovým vencom. Súčasťou stavby  je aj komín zn. Schiedel. Interiérové priečky budú mať hrúbku 140mm omietnuté vápenno - cementovou strojovou omietkou. Elektrické aj vodovodné rozvody môžu byť prispôsobené požiadavkám zákazníka. Pri realizácií elektrických rozvodov bude zapracovaná aj príprava na nabíjačku pre elektromobily. Elektrické zásuvky a vypínače používame zn. Legrand. Záchody zn. Geberit a pod omietkové batérie zn. Hansgrohe, rohové ventily zn. Schell.

Rovná časť strechy sa skladá z väzníkového krovu, spádového polystyrénu , fúkanej strešnej izolácie z prírodných materiálov (400mm) a bude potiahnutá krytinovou hydroizolačnou fóliou PVC Fatrafol. Šikmá časť strechy bude zložená z LVL hranolov, fúkanej strešnej izolácie a pokrytá pozinkovaným plechom. Prístrešok na auto je zhotovený z LVL hranolov a betónových stĺpov.

Fasáda sa skladá zo sklenej vaty a karbónovej omietky. Plastové okná používame 3komorové so skrytými pántami , ktoré budú osadené na termoizolačné pásky.  Súčasťou okien sú aj exteriérové žalúzie. 
Na podlahovú tepelnú izoláciu používame tvrdený polystyrén EPS 150 v hrúbke 300mm a cementový poter 5cm. Vykurovanie domu je realizované formou podlahového kúrenia, kde používame úspornú grafenovo – karbónovú vykurovaciu fóliu, ktorá je aktuálne najlepšia na trhu.

Pri dodržaní normy  A0  vieme nakonfigurovať dom tak, aby bol energeticky čo najúspornejší. Dôležitým nástrojom je aktívna rekuperácia - účinné vetranie s ekonomicky výhodným ohrevom teplej vody. Veľkou výhodou je chladenie objektu zdarma pri ohreve teplej vody. Prichádzajúci vzduch, ktorý zohreje slnko, je ochladený - získaná energia je využitá na ohrev teplej vody a studený vzduch slúži pre príjemné ochladenie interiéru. Tým je minimalizovaná celková spotreba energie.
Do domov montujeme aj fotovoltiku v základnej zostave, s možnosťou rozšírenia kapacity až na úroveň energeticky sebestačného domu. Terasa , parkovacie miesto , chodník budú zhotovené zo zámkovej dlažby zn. CITYSTONE. 
Súčasťou domu je aj konštrukčná príprava na palandu nad kuchyňou. 

ZELENÁ STRECHA - pri výstavbe našich domov ponúkame aj možnosť strešného pokrytia inovatívnym systémom, tzv.  ZELENOU STRECHOU. Jednou z mnohých výhod zelených striech sú najmä jedinečné tepelno-technické vlastnosti. Chránia budovu pred veľkými výkyvmi teplôt počas jednotlivých ročných období, zabraňuje prehrievaniu v lete alebo ochladzovaniu v zime
OPLOTENIE (okolo domu) 
NABÍJAČKA (na elektromobily) 
ZBERNÁ NÁDOBA NA DAŽĎOVÚ VODU S ČERPADLOM