Typy stavieb

MUROVANÉ DOMY

Murované domy majú na Slovensku hlbokú tradíciu a sú mnohými ľuďmi preferované vďaka svojej pevnej a stabilnej konštrukcii, ktorá vydrží celé generácie. Tento typ stavieb prináša aj mnoho ďalších výhod, ktoré zaručujú kvalitné bývanie, preto našim klientom pri tejto voľbe radi vyhovieme.

Kvalitné murivo má dobré akumulačné vlastnosti, vďaka čomu je v dome počas celého roka príjemná mikroklíma. Naše stavby sú charakteristické difúznou otvorenou konštrukciou, ktorá umožňuje stenám “dýchať”.

Vďaka tomu do vnútra neustále pozvoľne preniká čerstvý vzduch a zároveň von uniká vydýchaný vzduchu, ale i škodliviny, ktoré sa môžu uvoľňovať z rôznych materiálov (napríklad z nábytku, kobercov, náterov a pod.) alebo spotrebičov. Či ide o murivo, izolácie alebo ďalšie materiály, preferujeme prírodné materiály, ktoré sú základom pre zdravé bývanie a vo vzťahu k prírodnému prostrediu predstavujú ekologické riešenie.

Na zateplenie radi používame fúkané izolácie (Steiko), samozrejmosťou sú aj kvalitné okná a strešné krytiny. Vyhýbame sa lacným materiálom, ktoré obsahujú veľa škodlivého formaldehydu a iných prchavých látok.

DREVOSTAVBY

Ľahké montované drevostavby patria k modernej a v súčasnosti celosvetovo obľúbenej technológii pri stavbe rodinných domov. Ich veľkou výhodou je, v porovnaní s murovanými domami, výrazne kratšia doba realizácie a často aj nižšia cena.

Moderné drevostavby umožňujú, pri použití kvalitných materiálov a stavebných prvkov, dosahovať legislatívne požadované tepelno-technické parametre ako aj príjemné a zdravé vnútorné prostredie. Sústredíme sa na výber prírodných a ekologických materiálov, ktoré neobsahujú zdraviu škodlivé látky a nepredstavujú záťaž pre životné prostredie.

Pri našich drevostavbách využívame LVL konštrukčné vrstvené drevo, ktoré sa vyrába lepením z viacerých vrstiev borovicovej a smrekovej dyhy. Vzniká tak veľmi pevný a tvarovo stály materiál, ktorý má pri stavbe široké použite pri stavbe stien i krovu ako trámy, krokvy, stĺpy, väzníky, klieštiny, preklady okien a dverí, hlavné nosníky, výstuhy, stropné zosilnenia a iné.

Tepelno izolačnú vrtsvu vytvárame fúkanými izoláciami (Steiko). Pri drevodomoch preferujeme drevené okná s trojitým zasklením. Samozrejmosťou sú tiež kvalitné strešné krytiny.

Certifikácia

Používame len certifikované materiály a konštrukčné prvky.
Pri ukončení výstavby zabezpečujeme revízne všetky správy a kolaudačné konanie.

Rýchlosť

Vďaka dlhoročným skúsenostiam a osvedčeným stálym pracovníkom
dokážeme dodržať stanovené termíny výstavby a častokrát odovzdávame stavbu aj v predstihu
.
Spoľahnite sa na našu profesionálnosť a vyhnete sa tak chybám neskúsených developerov či svojpomocných stavebníkov.

Záruka

Pracujeme len s overenými a dlhoročnými dodávateľmi, ktorí nám garantujú termíny dodania a poskytujeme štandardnú záruku.